м.Київ, вул.П.Болбочана 4а, оф.24

Конференція / Конгрес

Здоров’я нації: від інфекцій до хронічних захворювань, роль антибіотиків та боротьба з резистентністю

Онлайн

Мета заходу:

Надати знання щодо типових і атипових клінічних проявів поширених в практиці лікаря інфекційних захворювань та хронічних хвороб неінфекційного генезу, проведення превентивної терапії, правильної оцінки стану пацієнта та оцінки ризику розвитку захворювань та продемонструвати на основі розбору клінічних кейсів визначення тактики ведення пацієнта з вирішенням проблемних питань для оволодіння лікарями важливими компетентностями, необхідними для проведення ефективної профілактики, діагностики, диференційної діагностики та лікування інфекційних хвороб, неінфекційних хронічних захворювань та їх ускладнень.

Вартість участі:

Безкоштовно

Здоров'я нації: від інфекцій до хронічних захворювань, роль антибіотиків та боротьба з резистентністю
Дата заходу:
12 Вересня, 2024
Час початку:
14:00
Сертифікат
15 балів БПР
Мова:
Українська
Тип:
Конференція / Конгрес
Формат:
Онлайн

Про захід

Постійне поглиблення знань є ключовим аспектом успіху у медицині та гарантує високий рівень ведення пацієнтів. Хронічні захворювання, такі як ішемічна хвороба серця, артеріальна гіпертензія, хронічне обструктивне захворювання легень, цукровий діабет тощо та їх ускладнення значно знижують якість життя людей, спричиняють інвалідизацію та призводять до підвищення смертності серед населення планети. Інфекційні захворювання займають третє місце за поширеністю у світі та є дуже небезпечними через свої ускладнення. Вони становлять загрозу для людей, адже можуть вражати пацієнтів у будь-якому віці та є тягарем для системи охорони здоров’я. Щороку лікарі стикаються зі спалахами вже відомих захворювань та періодично виникають нові незнайомі хвороби, які впливають на різні органи та системи людського організму. Ведення пацієнтів ускладнює наявність коморбідностей, пізня діагностика та розвиток антибіотикорезистентності. Багато зі станів та хвороб, згаданих вище, можна попередити за допомогою превентивних заходів, а якщо вони все ж виникли, то вкрай важливо діагностувати їх на ранніх етапах, вдало корегувати показники та за допомогою правильної тактики ведення пацієнта уникнути негативних наслідків, ускладнень та прогресування захворювань. Постійно ведеться пошук нових медикаментозних, немедикаментозних та альтернативних методів лікування. Лікарі повинні мати сучасні актуальні знання з різних галузей медицини, щоб ефективно діагностувати та лікувати широкий спектр захворювань, від загальних до специфічних, та надати повноцінну і компетентну медичну допомогу та догляд своїм пацієнтам у всіх аспектах їхнього здоров’я.

Практичний формат конференції, побудований на розборі та обговоренні клінічних випадків та вирішенні конкретних питань, надасть лікарям необхідні знання та навички, які допоможуть обрати найбільш ефективні превентивні заходи для запобігання розвитку захворювань, а у разі наявності у пацієнта скарг, правильно оцінити наявні у пацієнта симптоми та синдроми, обрати необхідні обстеження та провести диференційну діагностику, правильно проаналізувати отримані дані та обрати найбільш оптимальну персоналізовану тактику ведення пацієнта з інфекційними хворобами та хронічними захворюваннями неінфекційного генезу.

Авіаційна та космічна медицина, Акушерство і гінекологія, Алергологія, Анестезіологія, Бактеріологія, Вірусологія, Гастроентерологія, Гематологія, Генетика лабораторна, Генетика медична, Геріатрія, Гігієна дітей та підлітків, Гігієна праці, Гігієна харчування, Дерматовенерологія, Дитяча алергологія, Дитяча анестезіологія, Дитяча гастроентерологія, Дитяча гематологія, Дитяча гематологія-онкологія, Дитяча гінекологія, Дитяча дерматовенерологія, Дитяча ендокринологія, Дитяча імунологія, Дитяча кардіологія, Дитяча кардіоревматологія, Дитяча неврологія, Дитяча нейрохірургія, Дитяча нефрологія, Дитяча онкологія, Дитяча ортопедія і травматологія, Дитяча отоларингологія, Дитяча офтальмологія, Дитяча патологічна анатомія, Дитяча психіатрія, Дитяча пульмонологія, Дитяча ревматологія, Дитяча стоматологія, Дитяча урологія, Дитяча фтизіатрія, Дитяча хірургія, Дитячі інфекційні хвороби, Дієтологія, Ендокринологія, Ендоскопія, Епідеміологія, Загальна гігієна, Загальна практика – сімейна медицина, Імунологія, Інвазивна електрофізіологія, Інтервенційна кардіологія, Інфекційні хвороби, Кардіологія, Клінічна біохімія, Клінічна онкологія, Клінічна лабораторна діагностика, Комбустіологія, Комунальна гігієна, Лабораторна імунологія, Лікувальна фізкультура, Лікувальна фізкультура і спортивна медицина, Медицина невідкладних станів, Медична психологія, Мікробіологія і вірусологія, Наркологія, Народна і нетрадиційна медицина, Неврологія, Нейрохірургія, Неонатологія, Нефрологія, Онкогінекологія, Онкоотоларингологія, Онкохірургія, Організація і управління охороною здоров’я, Ортодонтія, Ортопедична стоматологія, Ортопедія і травматологія, Отоларингологія, Офтальмологія, Паразитологія, Пародонтологія, Патологічна анатомія, Педіатрія, Пластична хірургія, Проктологія, Променева терапія, Професійна патологія, Психіатрія, Психотерапія, Психофізіологія, Пульмонологія, Радіаційна гігієна, Радіологія, Радіонуклідна діагностика, Ревматологія, Рентгенологія, Рефлексотерапія, Санологія, Сексопатологія, Спортивна медицина, Стоматологія, Судинна хірургія, Суднова медицина, Судово-медична експертиза, Судово-психіатрична експертиза, Сурдологія, Терапевтична стоматологія, Терапія, Токсикологія, Торакальна хірургія, Трансплантологія, Трансфузіологія, Ультразвукова діагностика, Урологія, Фізична та реабілітаційна медицина, Фізіотерапія, Фтизіатрія, Функціональна діагностика, Хірургічна дерматологія, Хірургічна стоматологія, Хірургія, Хірургія серця та магістральних судин, Щелепно-лицева хірургія

Основні розділи заходу:

Секція «Превентивна медицина інфекційних та хронічних захворювань»

Секція зосереджується на представленні ефективних рекомендацій щодо профілактики інфекційних хвороб та хронічних захворювань неінфекційного генезу (гіпертонічної хвороби, цукрового діабету, атеросклерозу тощо). Саме заходи превентивної медицини запобігають виникненню захворювань, їх ускладнень та розвитку інвалідизації, а також дозволяють зберегти якість життя пацієнтів. Інформація про рутинні медичні огляди, скринінгові дослідження, вакцинацію, оцінку ризику розвитку хронічних захворювань, медикаментозну терапію та розробку нових методів профілактики захворювань буде у фокусі обговорення під час даної секції.

Секція «Ефективний менеджмент інфекційних хвороб в умовах зростаючої антибіотикорезистентності»

На основі розбору клінічних випадків та актуальних рекомендацій доказової медицини буде представлена ефективна тактика діагностики та ведення пацієнтів з інфекційними захворюваннями (органів дихальної системи, шлунково-кишкового тракту, ЛОР-органів, сечостатевої системи, ревматичних хвороб тощо). В межах секції будуть обговорені можливості та переваги сучасної антибіотикотерапії, проблема антибіотикорезистентності та шляхи її запобігання. Буде представлена інформація щодо симптоматичного лікування та альтернативних методів лікування захворювань.

Секція «Ведення пацієнтів з хронічними захворюваннями та їх ускладненнями»

Особливу увагу буде приділено курації пацієнтів з хронічними захворюваннями різних органів та систем, тактиці ведення коморбідного пацієнта, комплексному міждисциплінарному підходу в лікуванні ускладнень захворювань та можливостям сучасної терапії. За допомогою клінічних випадків буде представлено прийняття тактичних рішень щодо діагностики та лікування пацієнтів. Дана секція спрямована на надання лікарю-клініцисту доказової практичної інформації для надання ефективної допомоги пацієнтам з хронічними захворюваннями.

Додаткові секції:

Майстер-клас: Харчові отруєння: Як вчасно розпізнати і діяти. Клінічні кейси Палатна Людмила Олександрівна (кандидат медичних наук, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ імені О.О. Богомольця, член мультидисциплінарної робочої групи з розробки галузевих стандартів медичної допомоги за напрямком “Інфекційні захворювання” МОЗ України)

ПИТАННЯ, ЩО БУДУТЬ РОЗГЛЯДАТИСЬ:

На основі клінічні випадків будуть розібрані наступні питання:

  1. Етіологія, епідеміологія харчових отруєнь.
  2. Клінічні особливості перебігу сальмонельозу, ешерихіозів, ботулізму.
  3. “Червоні прапорці” – клінічні ознаки, на які треба звернути увагу лікарям, щоб своєчасно запідозрити у пацієнта харчове отруєння.
  4. Проведення обстеження і методи діагностики харчових отруєнь.
  5. Проведення диференційної діагностики харчових отруєнь.
  6. Основи і принципи лікування харчових отруєнь.

Модератори заходу:

Спікери заходу:

Програма заходу:

Підтримка мукоциліарного кліренсу при захворюваннях дихальної системи і ЛОР-органів – Хайтович Микола Валентинович (доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, член Асоціації педіатрів України, член Всеукраїнського лікарського товариства)

Місце комбінованої ліпідзнижуючої терапії в клінічній практиці: підходи, показання та результати – Черська Марія Сергіївна (д. мед. н.,старший дослідник, завідувачка консультативно-діагностичним відділенням ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин імені В.П. Комісаренка НАМН України», Young Fellow of EAS, Fellow of EACVI)

Коли тривожність стає діагнозом. ГТР або хронічна тривожність – Скрипник Євген Васильович (лікар-психіатр вищої категорії, невролог, психотерапевт, нарколог. Член Української асоціації психіатрів України. Член асоціації неврологів, психіатрів та наркологів України. Член Європейської академії неврології(ЕАN). Член Ради експертів Секретаріату Уповноваженого Верховної ради з прав людини, лікар-експерт. Консультант із супроводу впровадження інноваційних підходів до лікування туберкульозу у ДУ “Центр громадського здоров’я МОЗ України”.)

Біорегуляційний супровід хронічного рецидивуючого циститу: практичні кейси – Величко Наталія Сергіївна (к.мед.н., лікар терапевт, кардіолог вищої категорії)

Прийнятна поліфармація: сучасний тренд в умовах коморбідності – Хайтович Микола Валентинович (доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, член Асоціації педіатрів України, член Всеукраїнського лікарського товариства)

Антибіотикорезистентність в пульмонології – що робити лікарю? – Мироненко Олена Валеріївна (кандидат медичних наук, лікар терапевт-пульмонолог, член ГО «Придніпровська асоціація лікарів-інтерністів», член «Європейського респіраторного товариства», член ГО «Асоціація фтизіатрів і пульмонологів України»)

Клінічні випадки інфекційного ендокардиту. Алгоритм антибіотики терапії – Джунь Яна Юріївна (лікар-кардіолог)

Лихоманка Західного Нілу – виклики сьогодення – Шевченко-Макаренко Ольга Петрівна (д. мед. н., доцент, лікар-інфекціоніст вищої категорії, керівник ПТК “Інфекціоніст” Науково-дослідного інституту медико-біологічних проблем Дніпровського медичного університету)

В кінці конференції буде майстер-клас Харчові отруєння: Як вчасно розпізнати і діяти. Клінічні кейси Палатна Людмила Олександрівна (кандидат медичних наук, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ імені О.О. Богомольця, член мультидисциплінарної робочої групи з розробки галузевих стандартів медичної допомоги за напрямком “Інфекційні захворювання” МОЗ України)

Майстер-клас: Харчові отруєння: Як вчасно розпізнати і діяти. Клінічні кейси Палатна Людмила Олександрівна (кандидат медичних наук, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ імені О.О. Богомольця, член мультидисциплінарної робочої групи з розробки галузевих стандартів медичної допомоги за напрямком “Інфекційні захворювання” МОЗ України)

ПИТАННЯ, ЩО БУДУТЬ РОЗГЛЯДАТИСЬ:

На основі клінічні випадків будуть розібрані наступні питання:

  1. Етіологія, епідеміологія харчових отруєнь.
  2. Клінічні особливості перебігу сальмонельозу, ешерихіозів, ботулізму.
  3. “Червоні прапорці” – клінічні ознаки, на які треба звернути увагу лікарям, щоб своєчасно запідозрити у пацієнта харчове отруєння.
  4. Проведення обстеження і методи діагностики харчових отруєнь.
  5. Проведення диференційної діагностики харчових отруєнь.
  6. Основи і принципи лікування харчових отруєнь.

Зареєструйтесь вже зараз

Конференція, яку не варто пропускати!

Дізнайтесь про нові клінічні кейси, нові методики лікування та нові рекомендації від провідних фахівців в сфері охорони здоров’я