м.Київ, вул.П.Болбочана 4а, оф.24
Клініцисти матимуть можливість отримати актуальну доказову інформацію від спікерів-експертів, ознайомитись з конкретними рішеннями щодо тактики ведення пацієнта під час обговорення кейсів, а також поставити запитання провідним спеціалістам в галузі охорони здоров’я, неврології та психіатрії.
Лікарі здобудуть наступні навички:
1. оновлені знання щодо епідеміології, етіології та патогенезу поширених в практиці неврологічних та психіатричних захворювань та станів.
2. вміння розпізнавати «червоні прапорці», а також нетипові ознаки патологічних процесів у разі ураження нервової системи та захворювань, що впливають на ментальне здоров’я рпцієнта для прийняття правильних тактичних рішень.
3. знання щодо особливостей обстеження та лікування пацієнта із захворюваннями неврологічного та психіатричного спектру, навички щодо ефективного прийняття рішень з тактики ведення пацієнтів зі значущими поширеними станами та захворюваннями нервової системи (інсультами, травмами головного та спинного мозку, запальними та аутоімунними захворювання нервової системи, розсіяним склерозом, больовим синдромом, міастенією тощо).
4. вміння правильно діагностувати та володіти принципами лікування пацієнта з тривогою, хронічним стресом, емоційними проблемами тощо.
5. знання щодо особливостей курації військовослужбовців.
6. знання практик та сучасних методів лікування неврологічних та психічних розладів, які можуть бути використанні у щоденній клінічній практиці, бути оптимальними та індивідуалізованими для пацієнта.
7. знання основ та напрямків реабілітації пацієнтів.
8. знання щодо боротьби з емоційним вигоранням.
Нововведення в системі охорони здоров’я
Розгляд питань щодо впроваджень в сфері охорони здоров’я, в тому числі і розляд питання про легалізацію медичного канабісу.
Міжнародний досвід в лікуванні неврологічних та психічних розладів
Досягнення спеціалістів інших країн в неврології та психіатрії.
Психологічна підтримка та комунікація з пацієнтами
Техніки ефективної комунікації для побудови довіри та співпраці з пацієнтами. Особливості роботи з пацієнтами, що пережили травму або військові конфлікти.
Методи діагностики та лікування в неврології та психіатрії:
Методи діагностики та правильна інтерпритація отриманих результатів. Використання шкал та оцінка отриманих даних. Оновлені клінічні рекомендації та протоколи. Інтегративні підходи до лікування: медикаментозне лікування, психотерапія, соціальна підтримка.
Пацієнт з депресією та тривогою на прийомі у лікаря
Критерії постановки діагнозу, підбір лікування та спостереження за пацієнтом. Можливості когнітивно-поведінкової терапії.
Неврологічні та психічні посттравматичні розлади у військових
Особливості тактики ведення пацієнта з мінно-вибуховою травмою, вогнепальними та іншими пораненнями, після перебування в полоні та з наявністю ПТСР.
Проблема вигорання серед медичних працівників
Боротьба з вигоранням серед медичних працівників, шляхи профілактики та подолання.
Тягар ішемічного та геморагічного інсульту в Україні та в світі
Розбір класичних та нетипових випадків гострих порушень мозкового кровообігу, оцінка ризиків функціональної залежності, рекомендації щодо основ профілактики, критеріїв діагностики, недиференційованого та диференційованого лікування та реабілітаційних заходів.
Головний біль – диференційна діагностика та менеджмент пацієнта
Розбір поширених та рідкісних захворювань, що супроводжуються головним болем.
Запаморочення – розбір причин
Курація пацієнта із запамороченням. Покрокові рекомендації. Гострі та хронічні стани.
Когнітивні порушення в практиці клініциста
Використання шкал для діагностики когнітивних порушень у пацієнта. Ведення пацієнта з деменціями.
Особливості ведення пацієнта з розсіяним склерозом
Розбір тактики ведення пацієнта: обстеження, постановка діагнозу, призначення лікування у разі загострення та при ремісії з розглядом підбору хворобомодифікуючих препаратів, досягнення та перспективи лікування.
Епілепсія та неепілептичні пароксизмальні стани
Критерії діагностики, огляд рекомендацій щодо призначення протиепілептичних препаратів залежно від типу нападу.
Захворювання пов’язані з патологією екстрапірамідної системи
Підбір терапії у разі хвороби Паркінсона та синдрому паркінсонізму.
Гіперкінези- диференційна діагностика та лікування.
Інфекційні захворювання нервової системи
Тактика ведення пацієнта у разі менінгітів, енцефалітів, мієліту, поліомієліту, нейросифілісу, нейробореліозу тощо. Постковідний синдром.
Захворювання периферичної нервової системи
Ведення пацієнта з мононейропатіями, полінейропатіями, гангліонітами та плексопатіями. Синдром Гійєна-Барре в практиці лікаря.
Майстер-клас “Помірна та високоактивна міастенія: які шляхи порятунку пацієнта?” – Марчук Маргарита Сергіївна (лікар-невролог, аспірант кафедри неврології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця)
Питання, що будуть розглядатись:
1. сучасна тактика встановлення діагнозу “Міастенія”;
2. критерії активності захворювання;
3. використання сучасних шкал, специфічних для міастенії;
4. актуальні методи діагностики міастенії (клінічні, лабораторні, інструментальні);
5. тактика ведення пацієнтів, а саме, застосування симптоматичної терапії, підбір хворобомодифікуючих препаратів;
6. уточнення ієрархії застосування лікарських засобів (так званих “ліній терапії”;
7. диференційована терапевтична стратегія допомоги з урахуванням форми міастенії (генералізована, очна, ювенільна, пов’язана з тимомою, з пізнім початком і т.д.);
8. порівняння підходу до вибору тактики лікування в США, Великобританії, ЄС, Німеччині, Казахстану, Японії, Китаю, Австралії.
*Реєстрація на майстер-клас відкрита окремо на сторінці нашого сайту
13:00-13:05 Вступне слово, привітання учасників – Свистільник Вікторія Олександрівна (к.мед.н., доцент кафедри неврології НМУ імені О.О. Богомольця, лікар вищої категорії за спеціальністю «Дитяча неврологія»)
Секція «Цереброваскулярна патологія – обговорення актуальних питань»
13:05-13:10 Вступне слово, привітання учасників – Прокопів Марія Мирославівна (д.мед.н., професор, завідувач кафедри неврології НМУ ім. О.О. Богомольця, Заслужений лікар України, президент ГО “Асоціація неврологів міста Києва”)
13:10-13:30 Особливості перебігу мозкових інсультів в умовах мегаполіса під час війни – Прокопів Марія Мирославівна (д.мед.н., професор, завідувач кафедри неврології НМУ ім. О.О. Богомольця, Заслужений лікар України, президент ГО “Асоціація неврологів міста Києва”), Окунєва Стелла-Марія Сергіївна (аспірант кафедри неврології НМУ імені О.О. Богомольця, лікар-невролог КНП «Свято-Михайлівська клінічна лікарня м. Києва)
Секція «Рання діагностика – запорука вірного лікування»
13:35-13:55 Первинний скринінг полінейропатії – Сова Сергій Геннадійович (д.мед.н., професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини №2 НМУ імені О.О.Богомольця)
14:00-14:20 Стрес та синдром неспокійних ніг – Орос Михайло Михайлович – (д.мед.н., професор, завідувач кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету)
Секція «Пацієнт неврологічного профілю: рідкісні захворювання – нюанси ведення»
14:25-14:45 Диференційна діагностика клінічно схожих спадково-обумовлених синдромів, що проявлялися неврологічною симптоматикою, розбір клінічного випадку – Свистільник Вікторія Олександрівна (к.мед.н., доцент кафедри неврології НМУ імені О.О. Богомольця, лікар вищої категорії за спеціальністю «Дитяча неврологія», член Асоціації дитячих неврологів України та Європейської Академії Неврології (EAN))
14:50-15:20 Мозаїка симптомів: як не пропустити хворобу Фабрі – Турчина Наталія Степанівна (д.мед.н., доцент кафедри неврології НМУ імені О.О. Богомольця), Гелетюк Юлія Леонідівна (к.мед.н., асистент кафедри неврології НМУ імені О.О. Богомольця)
Секція «Психотерапія – дієвий інструмент лікування»
15:25-15:45 Психотерапія при біполярному розладі: баланс між медикаментами та психотерапією – Соломевич Дар’я (лікар-психіатр, лікар-психотерапевт, магістрант педагагоки та психології, схема-терапевт, супервізор в акредитації схема-терапії, гештальт-консультант, членкиня ISST, психоедукейтер в онлайн школі)
15:50-16:10 Особливості застосування ресурсної психотерапії в роботі з наслідками психологічної травми – Дмитрик Іван (лікар, психолог-психотерапевт, співзасновник Molfa Hub)
16:10-16:20 Закриття першого дня конференції. Обговорення підсумків – Свистільник Вікторія Олександрівна (к.мед.н., доцент кафедри неврології НМУ імені О.О. Богомольця, лікар вищої категорії за спеціальністю «Дитяча неврологія»)
13:00-13:05 Вступне слово, привітання учасників – Скрипник Євген Васильович (лікар-психіатр вищої категорії; лікар-невролог; лікар-нарколог)
Секція «Сон та війна: як допомогти родинам»
13:05-13:25 Зміни сну українських родин із дітьми з початком повномасштабного вторгнення та алгоритми допомоги пацієнтам у рутинній практиці лікаря – Домрес Наталія Вадимівна (к.мед.н., невролог дорослий і дитячий, спеціаліст із поведінкових розладів сну дітей і дорослих, віце-президентка та співзасновниця Європейської асоціації медицини сну та нейрофізіології, засновниця професії «консультант із дитячого сну» в Україні)
Секція «Неврологічна патологія: від симптомів до лікування»
13:30-13:50 Можливості комбінованої нейро- та вазопротекції при хронічній ішемії головного мозку – Бурчинський Сергій Георгійович (Керівник Відділу інформаційного аналізу та Міжнародних наукових програм ДУ “Інститут геронтології ім. Д.Ф. Чеботарьова НАМН України”, к.мед.н. Національний експерт України в галузі клінічної нейро- та психофармакології)
13:55-14:15 Персистуюче постурально-перцептивне головокружіння як супутник тривожного розладу – Сабовчик Андрій Ярославович (директор МЦ “Інститут неврології і психології”, лікар-невролог КНП “Закарпатська обласна клінічна лікарня ім. А. Новака” ЗОР, асистент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії ДВНЗ “УжНУ”)
Секція «Стрес, тривога та депресія – фокус на лікування»
14:20-14:40 Тривога в сучасному світі: звідки вона беретьсяі як ми можемо з нею справитися? – Скрипник Євген Васильович (лікар-психіатр вищої категорії; лікар-невролог; лікар-нарколог)
14:45-15:05 Лікування тривожних та депресивних розладів у комбатанів в сучасних умовах. Фокус на ефективність та безпеку – Селюк Ольга Вікторівна (лікар-невропатолог, старший викладач кафедри військової загальної практики- сімейної медицини Української військово-медичної академії, PhD (доктор філософії), підполковник медичної служби)
15:10-15:20 Хронічний стрес в умовах війни та репродуктивне здоров’я жінки: досвід нейрогормональної корекції в клінічній практиці акушера-гінеколога – Нідельчук Оксана Василівна (к.мед.н, лікар вищої категорії клініки Медейра, акушер-гінеколог, онкомамолог, онкогінеколог, УЗД-спеціаліст)
15:25-15:45 Назва узгоджується – Кобись Тетяна Олександрівна (д.мед.н., завідувач відділення демієлінізуючих захворювань нервової системи КМКЛ №4)
15:50-16:00 Закриття першого дня конференції. Обговорення підсумків – Скрипник Євген Васильович (лікар-психіатр вищої категорії; лікар-невролог; лікар-нарколог)
16:00-16:50 Майстер-клас “Помірна та високоактивна міастенія: які шляхи порятунку пацієнта?” – Марчук Маргарита Сергіївна (лікар-невролог, аспірант кафедри неврології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця)
Майстер-клас “Помірна та високоактивна міастенія: які шляхи порятунку пацієнта?” – Марчук Маргарита Сергіївна (лікар-невролог, аспірант кафедри неврології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця)
Питання, що будуть розглядатись:
1. сучасна тактика встановлення діагнозу “Міастенія”;
2. критерії активності захворювання;
3. використання сучасних шкал, специфічних для міастенії;
4. актуальні методи діагностики міастенії (клінічні, лабораторні, інструментальні);
5. тактика ведення пацієнтів, а саме, застосування симптоматичної терапії, підбір хворобомодифікуючих препаратів;
6. уточнення ієрархії застосування лікарських засобів (так званих “ліній терапії”;
7. диференційована терапевтична стратегія допомоги з урахуванням форми міастенії (генералізована, очна, ювенільна, пов’язана з тимомою, з пізнім початком і т.д.);
8. порівняння підходу до вибору тактики лікування в США, Великобританії, ЄС, Німеччині, Казахстану, Японії, Китаю, Австралії.
*Реєстрація на майстер-клас відкрита окремо на сторінці нашого сайту
Дізнайтесь про нові клінічні кейси, нові методики лікування та нові рекомендації від провідних фахівців в сфері охорони здоров’я