м.Київ, вул.П.Болбочана 4а, оф.24

Конференція / Конгрес

Щоденник сімейного лікаря: клінічні історії пацієнтів

Онлайн

Мета заходу:

Продемонструвати та проаналізувати особливості ведення пацієнтів з поширеними та рідкісними станами, з якими зустрічаються клініцисти в сучасній медичній практиці та представити арсенал методів обстеження і актуальні рекомендації щодо доказового лікування шляхом обговорення клінічних кейсів, обміном практичним досвідом та даними науки, що дозволить лікарям отримати професійні знання для забезпечення діагностики та ефективного лікування пацієнтів з різноманітними захворюваннями.
Щоденник сімейного лікаря: клінічні історії пацієнтів
Дата заходу:
30 Липня, 2024
Час початку:
14:00
Сертифікат
5 балів БПР
Мова:
Українська
Тип:
Конференція / Конгрес
Формат:
Онлайн

Про захід

Постійне вдосконалення знань є важливою складовою успішної медичної практики, забезпечуючи високий рівень медичної допомоги пацієнтам. Нові дослідження, технології та методи лікування постійно з’являються в медичній сфері, тому важливо бути в курсі останніх тенденцій та передових методик. За оцінками кількість великих хірургічних операцій у всьому світі становить понад 300 млн процедур на рік, 85% хірургічних втручань є некардіальними, тобто виконуються на інших органах і системах. Ризик периопераційних ускладнень залежить від поширеності супутніх захворювань, клінічного стану пацієнтів перед операцією, а також терміновості, обсягу, типу і тривалості хірургічної процедури. Вкрай важливо провести правильне оцінювання серцево-судинної системи у пацієнтів, які потребують некардіальних хірургічних втручань, щоб спрогнозувати можливі ускладнення і уникнути їх розвитку (ESС, 2022). Від бронхіальної астми (БА) страждають до 300 мільйонів мешканців планети (ЦГЗ). Частота та ступінь важкості симптомів у разі БА можуть бути різними. Це саме те захворювання, яке потребує вкрай пильного і постійного контролю з боку лікаря (МОЗ України). Правильний підбір препаратів та їх дозування допоможе забезпечити контроль нападів та значно покращити якість життя пацієнта. Хронічний панкреатит – це захворювання з різними проявами, яка може серйозно вплинути на якість життя, а його довгострокові ускладнення, такі як екзокринна недостатність підшлункової залози, цукровий діабет тощо, можуть стати загрозливими для життя. Ведення пацієнтів з хронічним панкреатитом вимагає мультидисциплінарного підходу та знання ефективних методів лікування. Хвороба Лайма поширена в частинах Центральної, Східної та Північної Європи (у тому числі Скандинавії) та деяких частинах Азії, США й Канади (NICE, 2018). Рання вчасна діагностика бореліозу дозволить уникнути важких проявів хвороби, таких як ураження серця, нервової системи, суглобів тощо та інвалідизації пацієнта. Інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) – це поширена причина захворюваності й серйозних ускладнень для репродуктивного та загального здоров’я. При вчасній діагностиці і лікуванні – ці ризики мінімізуються. Головною проблемою діагностики ІПСШ в сучасному світі є те, що хвороби можуть мати безсимтомний перебіг, а у випадку наявності певних клінічних ознак необхідно вміти провести диференційну діагностику та вчасно виявити захворювання для уникнення серйозних ускладнень. Сімейні лікарі надають медичну допомогу пацієнтам різного віку та з різними захворюваннями, тому потребують широкого спектру знань для проведення ефективної діагностики та лікування. Лікарі в своїй щоденній практиці ведуть пацієнтів з різними захворюваннями, які вимагають особливої уваги клініциста. Дана конференція об’єднує лікарів різних спеціальностей для обміну знаннями та отримання нових вмінь та навичок для ефективної тактики ведення пацієнтів з різними захворюваннями.

Лікарі матимуть змогу не тільки почути доповіді експертів-спікерів, а й детально розібрати конкретні клінічні рішення під час аналізу кейсів, задати питання провідним медичним експертам з різних галузей, а також покращити співпрацю між сімейними лікарями та спеціалістами вторинної ланки.
Учасники отримають наступні вміння та знання:
• Знання епідеміології, етіології та патогенезу захворювань, з якими часто стикається сімейний лікар;
• Навички ідентифікації “червоних прапорів” та нетипових симптомів для своєчасного та точного прийняття клінічних рішень у разі загострення хронічного панкреатиту, бронхіальної астми, хвороби Лайма, статевих інфекцій;
• Вміння правильно проводити оцінювання серцево-судинних ризиків у пацієнтів, які потребують некардіальних хірургічних втручань;
• Вміння розробляти стратегії лікування для пацієнтів з ключовими медичними проблемами, такими як хронічний панкреатит в стадії загострення, бронхіальна астма, хвороба Лайма тощо;
• Знання сучасних лікувальних підходів, які можуть бути застосовані в клінічній практиці для індивідуалізації терапії;
• Особливості прийняття клінічних рішень та ведення пацієнтів в умовах війни.

Авіаційна та космічна медицина, Акушерство і гінекологія, Алергологія, Анестезіологія, Бактеріологія, Вірусологія, Гастроентерологія, Гематологія, Генетика лабораторна, Генетика медична, Геріатрія, Гігієна дітей та підлітків, Гігієна праці, Гігієна харчування, Дерматовенерологія, Дитяча алергологія, Дитяча анестезіологія, Дитяча гастроентерологія, Дитяча гематологія, Дитяча гематологія-онкологія, Дитяча гінекологія, Дитяча дерматовенерологія, Дитяча ендокринологія, Дитяча імунологія, Дитяча кардіологія, Дитяча кардіоревматологія, Дитяча неврологія, Дитяча нейрохірургія, Дитяча нефрологія, Дитяча онкологія, Дитяча ортопедія і травматологія, Дитяча отоларингологія, Дитяча офтальмологія, Дитяча психіатрія, Дитяча пульмонологія, Дитяча ревматологія, Дитяча стоматологія, Дитяча урологія, Дитяча фтизіатрія, Дитяча хірургія, Дитячі інфекційні хвороби, Дієтологія, Ендокринологія, Епідеміологія, Загальна гігієна, Загальна практика – сімейна медицина, Імунологія, Інвазивна електрофізіологія, Інтервенційна кардіологія, Інфекційні хвороби, Кардіологія, Клінічна біохімія, Клінічна онкологія, Клінічна лабораторна діагностика, Комбустіологія, Комунальна гігієна, Лабораторна імунологія, Лікувальна фізкультура, Лікувальна фізкультура і спортивна медицина, Медицина невідкладних станів, Медична психологія, Мікробіологія і вірусологія, Наркологія, Народна і нетрадиційна медицина, Неврологія, Нейрохірургія, Нефрологія, Онкогінекологія, Онкоотоларингологія, Онкохірургія, Організація і управління охороною здоров’я, Ортопедія і травматологія, Отоларингологія, Офтальмологія, Паразитологія, Педіатрія, Пластична хірургія, Проктологія, Променева терапія, Професійна патологія, Психіатрія, Психотерапія, Психофізіологія, Пульмонологія, Ревматологія, Рентгенологія, Рефлексотерапія, Санологія, Сексопатологія, Спортивна медицина, Судинна хірургія, Суднова медицина, Судово-медична експертиза, Судово-психіатрична експертиза, Сурдологія, Терапія, Токсикологія, Торакальна хірургія, Трансплантологія, Трансфузіологія, Ультразвукова діагностика, Урологія, Фізична та реабілітаційна медицина, Фізіотерапія, Фтизіатрія, Функціональна діагностика, Хірургічна дерматологія, Хірургія, Хірургія серця та магістральних судин

Основні розділи заходу:

Загальна практика – сімейна медицина

  • Превентивна медицина та оцінка ризиків (кардіальна патологія, статеві інфекції)
  • Ведення пацієнта з хронічними захворюваннями у разі загострення (хронічний панкреатит, бронхіальна астма тощо)
  • Тактика обстеження та взаємодія з лікарями інших спеціальностей

Кардіологія

  • Оцінювання серцево-судинних ризиків у пацієнтів, які потребують некардіальних хірургічних вртучань

Пульмонологія

  • Бронхіальна астма – нюанси ведення пацієнта.

Гастроентерологія

  • Тактика ведення пацієнта з хворобами стравоходу та шлунку (гастритами, ГЕРХ, виразковою хворобою шлунку, хелікобактерною інфекцією)
  • Курація пацієнта з хворобами кишківника (СПК, колітами, дисбактеріозом, хворобою Крона тощо)
  • Ведення пацієнта із хронічним панкреатитом в стадії загострення

Інфекційні хвороби

  • Хвороба Лайма. Діагностика та лікування.

Гінекологія

  • Диференційна діагностика та особливості ведення пацієнта зі статевими інфекціями

Модератори заходу:

Спікери заходу:

Програма заходу:

14:00-14:05 Вступне слово, привітання учасників – Золотоноша Юлія Вікторівна (лікар акушер-гінеколог, лікар ультразвукової діагностики)

14:05-14:35 Клінічний випадок хвороби Лайма: в аспекті роботи лікаря загальної практики – Шевченко-Макаренко Ольга Петрівна (д. мед. н., доцент, лікар-інфекціоніст вищої категорії, керівник ПТК “Інфекціоніст” Науково-дослідного інституту медико-біологічних проблем Дніпровського медичного університету).

14:40-15:10 Бронхіальна астма в умовах війни. Підходи до терапії – Березняков Владислав Ігорович (к.мед.н., доцент кафедри внутрішніх хвороб та сімейної медицини ННМІ НТУ ХПІ, доцент кафедри сімейної медицини ННІ післядипломної освіти ХНМУ, доцент кафедри професійно-орієнтованих дисциплін ХММУ).

14:15-15:45 Статеві інфекції в загальноклінічній практиці: ключові аспекти та практичні рекомендації – Золотоноша Юлія Вікторівна, лікар акушер-гінеколог, лікар ультразвукової діагностики.

15:50-16:20 Біорегуляційний супровід хронічного панкреатиту в стадії загострення: практичні кейси – Величко Наталія Сергіївна (к.мед.н., лікар терапевт, кардіолог вищої категорії).

16:25-16:55 Серцево-судинні ризики при некардіальних хірургічних втручаннях: Інсайти для лікарів загальної практики – Толіашвілі Микита Дмитрович (лікар-кардіолог відділення реанімації та інтенсивної терапії для хірургічних хворих Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь», член Європейського товариства кардіологів).

17:00-17:05 Підведення підсумків роботи конференції. Закриття заходу – Золотоноша Юлія Вікторівна (лікар акушер-гінеколог, лікар ультразвукової діагностики)

не має

Зареєструйтесь вже зараз

Щомісячний захід БПР, який не варто пропускати!

Дізнайтесь про нові клінічні кейси, нові методики лікування та нові рекомендації від провідних фахівців в сфері охорони здоров’я

УВАГА! Цей захід проводиться БЕЗКОШТОВНО і має на меті максимальне поширення корисної інформації та практичних кейсів.
Розсилка тестів, обробка результатів та видача сертифікату БПР в цьому заході провадиться на платній основі.

Реєстрація

Оберіть зручний пакет участі

Безкоштовно

Доступ до трансляції
Доступ до запису
Сертифікат БПР

Платно

Доступ до трансляції
Доступ до запису
Сертифікат БПР
Спеціальні умови ранньої реєстрації
00
дн
00
год
00
хв
00
сек

Оберіть пакет участі