Актуальність розгляду питань із профілактики туберкульозу обумовлена такими ключовими причинами: захворювання на туберкульоз, серед інфекційних хвороб, залишається одним із найнебезпечніших і розповсюджених у світі. Тисячі вмирають від цієї хвороби, переважно в країнах с низьким рівнем добробуту, що є украй актуальним питанням під час війни в Україні, де прогресивно збільшується кількість населення, яке потрапляє в групу ризику по захворюванню на туберкульоз. Проблема хіміорезистентного туберкульозу, при якому процес лікування ускладнюється та збільшуються витрати на медичне обслуговування, ще більше актуалізує питання підсилення контролю над поширенням захворювання. Отже, профілактика туберкульозу має важливе значення для зниження вартості лікування, запобігання поширенню захворювання, покращення загальної демографічної ситуації та забезпечення глобального здоров’я та добробуту населення.
Практична цінність полягає в тому, що за результатами семінару лікарі матимуть можливість удосконалити свої знання та практичні навички з вакцинації БЦЖ, тактики ведення пацієнта з БЦЖ ускладненнями, роботи у вогнищі туберкульозної інфекції, тактики обстеження дітей та дорослих у разі контакту з хворим на туберкульоз, відпрацюють механізм обрання різних режимів при призначенні курсів профілактичного лікування прогресування ЛТБІ до активного туберкульозу.
Анестезіологія, Вірусологія, Гігієна праці, Дитяча анестезіологія, Дитяча імунологія, Дитяча пульмонологія, Дитяча фтизіатрія, Дитячі інфекційні хвороби, Епідеміологія, Загальна гігієна, Загальна практика – сімейна медицина, Імунологія, Інфекційні хвороби, Кардіологія, Клінічна лабораторна діагностика, Лабораторна імунологія, Лабораторні дослідження факторів навколишнього середовища, Медицина невідкладних станів, Організація і управління охороною здоров’я, Педіатрія, Променева терапія, Професійна патологія, Пульмонологія, Радіаційна гігієна, Радіологія, Рентгенологія, Фізіотерапія, Фтизіатрія, Функціональна діагностика